Van itt bőven hörgés, és szerintem lesz is amíg a pártok döntenek olyan kérdésekről is, mint a rádiófrekvenciák kiosztása. Mi is megmondtuk a magunkét, de szerintem nem szabad sokat foglalkozni ezzel. Ebben országban nincs akarat és szándék, hogy ez megváltozzon. És hát, ha ilyen egyszerűen, pacsizások közepette lehet saját rádióhoz jutni, akkor miért ne élnének az érintettek ezzel a csodálatos lehetőséggel. Addig meg lesznek primitív sajtóközlemények és önfeláldozó volt ombudsmannok is.
Nézzük inkább a dolgok esztétikai oldalát.
Igazából nem érdekel, hogy a pártoknak mennyi gurul vissza és az sem, hogy milyen közszolgálati elvek nem érvényesülnek. Azonban néha a rossz szándékokból is sülhetnek ki jó dolgok. Mert hát annyi előnye mégis volt a pályázati erdményhirdetésnek, hogy két magyar bóvlirádió megszűnik. És még abban is bízhatunk, hogy az általuk veszélyes hulladékként ránk zúdított akusztikai környezetszennyezés mértéke érezhetően csökken.
Tudom, ez tényleg olyan, mintha megszűnne a két vezető kereskedelmi tv csatorna. (Persze ennek sajnos semmi esélye sincsen.) És az MTV nem fog soha akkorát hasítani, mint most a Kossuth teheti majd a saját pályán. Belegondolni is milyen rossz: nem lenne Barátok közt, meg Jóban rosszban. És a legjobban persze a kitűnő showműsorok hiányoznának.
Ugye, a neten zenét mixelő, esetleg az MR2-t hallgató ember kicsit másképpen néz a Slágerrádiót hallgatóra és felteszi a kérdést, hogy akkor most kevesebb Britney Spearst, Bonnie Tylert és Eros Ramazottit hallhatunk? Kevesebbszer kell egy nap alatt "A nehéz a boldogságtól búcsút venni" című csodálatos örökzöld dalt meghallgatni? És vajon véget érneknek a borzasztóan kínos reggeli álbeszélgetések is? Több jó cucc lesz, több fiatal magyar bandával?
Mégha egyre jobban szegmentálódik a piac, valszínűleg akkorsem lesz így. Nyilván oka volt annak, hogy ezt a két csatornát hallgatták a legtöbben. Némán állunk a hallgatottsági adatok előtt, ahogyan a médiumok minősége előtt is.
Várható, hogy a Sláger és Danubius rajongók még a végén össznépi megmozdulásokat tartanak, hogy helyreállítsák az eredeti állapotot. Esetleg a piros-fehér csíkos hallgatói tagozatok megrohamozzák a vonatkozó székházakat.
Annyit viszont sejthetünk, hogy népszavazás biztos nem lesz, hiszen a Fidesz sem "akarta" megmenteni a két leghallgatottabb rádiót. Biztos nem érte meg... Arra azonban elég nagy esély van, hogy a politikai mutyival együtt az ótvar zenék, a szar zenei válogatások és a hallgathatatlan dumák ott folytatódnak, ahol most abba maradnak.
A pártok eztán is lopnak maguknak frekvenciát, az ORTT meg a primkó műsorvezetők pofázhatnak, amiről akarnak. Mi majd csinálunk jó kis közösségi rádiókat. Vagy hallgatjuk tovább az internetet.